co na prezent? 0
Co na prezent?

Witajcie.

Dzisiejszy post chodził mi po głowie cały tydzień. To kwestia, która wiele osób nurtuje zapewne kilka razy w roku. W dodatku niedługo Wielkanoc. I to już druga tak bardzo wyjątkowa. Co kupić na prezent babci/ dziadkowi/ mamie/ tacie/ chłopakowi/ dziewczynie/ szefowi/ szefowej/ sąsiadowi/ sąsiadce/ myśliwemu/ wędkarzowi/ nauczycielowi i wielu innym osobom? Mówicie, że Wam się to nie zdarza? Że Was to nie dotyczy? Naprawdę? Czy choć raz nie mieliście takich myśli? Oj, chyba niemożliwe. Jeśli  jesteś taką osobą- napisz do mnie. Chętnie Cię poznam. Chciałabym się dowiedzieć jak to robisz. Mnie się to nie udaje. Są osoby, co do których doskonale wiem, co je ucieszy. Są jednak też takie osoby czy okazje, że ręce rozkładam i godzinami po necie czy sklepach biegam. Upominek na Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Dziecka, Wielkanoc, Gwiazdkę, Dzień Nauczyciela, parapetówkę, ślub, urodziny, imieniny i wiele, wiele innych. Nie jest lekko. Rozumiem to doskonale. Dziś zatem mały przewodnik.

Prezent praktyczny czy nie?

To bardzo ważne pytanie. Stanowczo jestem za praktycznymi upominkami! Jeśli wolicie prezenty praktyczne, przyjrzyjcie się otoczeniu osoby, którą chcecie obdarować. Zastanówcie się co lubi, czym się interesuje, czego potrzebuje. Jeśli chcecie, aby upominek był symboliczny skupcie się na tym, jak obdarowana osoba go odbierze. Nie są ważne Wasze odczucia! Wam ten przedmiot może się nawet zupełnie nie podobać! To szczególnie ważne, gdy macie zupełnie inny gust niż obdarowywana osoba. Prosty przykład- Wy lubicie wnętrza nowoczesne a Wasza osoba kocha styl boho. Wy lubicie biegać a Wasza osoba kocha pływanie. Wy odpoczywacie biernie a Wasz obdarowywany nieustająco wyjeżdża na górskie wędrówki. Widzicie różnicę w stylu bycia? Weźcie ją pod uwagę przy wyborze upominku. Niech dla stylu boho będzie to np. taboret z ornamentem a dla nowoczesnego szyld z nazwą ulicy.

Upominek osobisty czy "ogólny"?

Tu odpowiedź będzie prostsza. Jesteście z kimś w bliższych relacjach- osobisty. Relacje są służbowe, bądź oficjalne- i taki musi być upominek. Szefowi, o ile nie łączy Was z nim uczucie, nie kupicie przecież chyba bokserek! Stanowczo bardziej sprawdzi się skrzynka na szpargały. Przemiłej pani z którą współpracujecie (pod tym samym warunkiem co powyżej) nie podarujecie torebki od LV. Możecie jej kupić drewnianą podkładkę pod kubek z wybranym tylko dla niej motywem. Znaczenie przyjemniej jest dać drobiazg i wywołać uśmiech, niż wprawić kogoś w zakłopotanie.

Prezenty na różne okazje.

Ważna kwestia. Jeśli decydujecie się na taki sam prezent bądź upominek dla kilku osób, niech każdy będzie w jakiś sposób wyjątkowy. Niech upominki będą np. personalizowane. Chcecie obdarować rodzinę, w której wszyscy uwielbiają czytać? Świetnie! Niech upominkiem będą drewniane zakładki do książek. Niech każda ma wybrany dla danej osoby motyw i imię tej osoby. Efekt wywołania uśmiechu gwarantowany a do tego temat do rozmów przy porównywaniu podarków :)

A na koniec mała ściąga.

Oto lista potencjalnych prezentów i upominków stworzona na podstawie mojego warsztatowego doświadczenia. Może się Wam przyda :)

Mogłabym wymieniać długo. Mam nadzieję, że ten post pomoże Wam w wyborach. Niech będzie Wam choć trochę lżej i niech Wasze decyzje okazują się trafione. Życzę Wam, aby Wasi obdarowywani się uśmiechali w odpowiedzi na upominki od Was.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl