Klient? Zamawiający? 6
Klient? Zamawiający?

Kim jest dla mnie osoba, która u mnie zamawia? Jak się traktujemy? Jest klientem? Zamawiającym? Lubimy się? Motywuje czy podcina skrzydła? Dziś o odczuciach, uczuciach i współpracy między zamawiającym a mną.

Wydaje Ci się, że to właściwie nieistotne, prawda? Przecież wchodząc do warzywniaka nie zastanawiasz się, czy osoba tam pracująca Cię lubi czy utopiłaby Cie w łyżce wody. Niby tak, ale. Nie zastanawiasz się, dopóki Cię nie zirytuje, prawda? Wówczas, jeśli wykazujesz się odwagą mówisz co myślisz. Możesz też poskarżyć się bliskim czy znajomym na niemiłą obsługę. Jak ciekawe emocje może przynieść wizyta w warzywniaku.

A co, gdy zgłasza się do mnie kobieta czy mężczyzna (nie ma to znaczenia!! :) ) i zamawia np. personalizowaną skrzynkę. Powiedzmy ma to być skrzynka na 70 urodziny taty. I tu pojawiają się 2 warianty:

- otrzymuję konkretne wytyczne. Nienegocjowalne.

- słyszę "podpowiedz, co by to mogło być".

I jak to nie pochylić się nad tematem? Jak nie zapytać "a czym się tata interesuje?", "a może dołożymy dedykację wewnątrz?", "a może zrezygnujemy z tych kwiatków i wypalimy dużą rybę, skoro lubi wędkować?". Pytania rodzą się same. Cieszę się niezmiernie, gdy proces tworzenia projektu jest wspólny. Gdy Klient sugeruje, podpowiada. Gdy nie obrażamy się na swoje wzajemne sugestie, tylko wsłuchujemy się w nie i rozważamy. I wiecie co, to topi wiele lodów.

A czy zdarzają się osoby, z którymi nie nadajemy na tych samych falach? Zdarzają się. Choć jest ich zaskakująco mało. Co robię? Próbuję. A gdy się nie udaje? Poddaję się fali. W końcu to klient ma być zadowolony. I nawet taki zamaiwający, dla którego stworzyłam tabliczkę, zakładkę, czy mebel, którym nie jestem zachwycona (a lubię być :) ) czegoś mnie uczy. Uczy pokory, wytrwałości, spokoju. Patrzenia oczami klienta. I możecie nie wierzyć, ale pamiętam wszystkie te zamówienia :)

Chyba nauczyłam się tego na naszej Przystani Kowale. Gdzie mamy gości, a nie klientów. Gdzie staramy się zawsze mieć czas, by pomóc, doradzić i pogadać. Kocham to, że i dzięki Przystani i IfGift trafiają do nas tak wyjątkowe osoby. Wyrozumiałe, otwarte. Z którymi można porozmawiać, które wybaczają nam małe wpadki (kto ich nie ma?!) i które wolą wyjaśniać i współpracować niż "kamieniami w necie rzucać". Dziękuję Wam, że jesteście. Że trafiacie do nas. To prawdziwy skarb.

Komentarze do wpisu (6)

23 kwietnia 2021

Доставка алкоголя якутск

28 kwietnia 2021

kamagra 100 without prescription

29 kwietnia 2021

viagra

29 kwietnia 2021

overnight 4u order doxycycline online

1 maja 2021

doxycycline over the counter

3 maja 2021

online pharmacy doxycycline 100mg

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl